A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Комунальна установа "Пулинський інклюзивно-ресурсний центр" Пулинської селищної ради

КАЗКОТЕРАПЕВТИЧНІ ВПРАВИ-ГРИ ДЛЯ ДІТЕЙ.

Дата: 04.08.2020 09:57
Кількість переглядів: 2456

Фото без описуКАЗКОТЕРАПЕВТИЧНІ ВПРАВИ-ГРИ ДЛЯ ДІТЕЙ.

Вправа-гра "Сірий вовк і золота рибка"

Цю вправу можна назвати і по-іншому: Зустріч героїв з різних казок.

Група з трьох (не більше) осіб отримує просте завдання: згадати і назвати ім'я одного казкового персонажа. Після того, як кожен учасник назвав по одному персонажу, їх імена записуються на дошці і затверджуються. Можна попросити, щоб кожен влаштував коротку презентацію свого героя: сказав, з якої він казки, розповів про нього, показав його. Це робиться для налаштування на гру, а також для того, щоб героїв не можна було відіграти назад.

Після того, як герої затверджені, провідний дає завдання №2: розповісти казку, в якій були б задіяні всі ці персонажі. Як правило, розповідає одна людина, а решта допомагають йому запитаннями і проханнями уточнити. На роль оповідача викликається, таким чином, одна людина. Якщо Ви хочете, щоб у вигадуванні казки брали участь всі діти, тоді казки записуються в зошит, придумуються як твір в тиші і тільки потім озвучуються, читаються по черзі вголос.

Ця гра розрахована на дітей від 10-11 років. Однак, якщо Ви граєте зі своєю дитиною, в колі сім'ї, то вікових обмежень немає.

Вправа-гра "Сім чарівних слів"

У найпростішому варіанті цієї гри фігурують не сім, а всього три слова. З цього спрощеного варіанту найкраще починати знайомство з цією технікою казкотерапії.

Гравцям дається завдання: придумати спільно сім (три) слів, які, на їхню думку, повинні обов'язково зустрічатися в справжніх казках. Ці слова записуються на дошку (на великий ватманський лист), а потім кожен вигадує казку з цими словами.

Якщо у Вашій родині є навик розповідати і придумувати казки спільно, то казка придумується спільними зусиллями - це завжди цікавіше.

Вправа-гра "Казка-шкереберть"

Це дуже старий прийом розвитку уяви.

Вибирається відома всім і не дуже складна казка з чітким сюжетом - хрестоматійна казка. Завдання: розповісти цю казку так, щоб в ній було все навпаки. Наприклад: "Маленьке вовченя живе з татом в лісі. І в один прекрасний день він посилає свого тата в місто - відвідати дідуся, який анітрохи не захворів, а навпаки, збирається одружитися в п'ятий раз. Вовченя попереджає тата, що в місті - небезпечно і просить ні в якому разі не розмовляти з особливо небезпечною, на прізвисько Червоною шапочкою. Але наївний тато-вовк зустрічає Червону шапочку та розповідає їй адресу дідуся ..."

Казки навпаки дуже прекручені. У них завжди присутні двозначні жарти . Тому в цю гру найкраще грати підліткам і зовсім дорослим людям.

Вправа-гра "Начинка для пирога"

Ведучий (їх може бути в цій грі - два) випікає два коржі, тобто вимовляє першу і останню фразу майбутньої казки. Це повинні бути абсолютно казкові божевільні фрази, абсурдні.

Перший корж: "У середу ввечері по дорозі, що веде з міста до садового товариства йшла дивна людина в одній лижі, хоча на дворі стояв серпень..."

Другий корж: "Тітонька Поллі виглянула у вікно і загадково хмикнула. На галявині, де стояла тарілка з прибульцями знову росли її улюблені маргаритки."

Якщо мова йде про дітей, то зачин і кінцівка можуть бути простішими і коротшими - типу:

"Вулицею їхала вантажівка..."

"Так у Діда Мороза виросла зелена борода..."

"На острові в Тихому Океані сталося виверження вулкану, який спав тисячу років...."

"Тому наш кіт поїхав на все літо в село до бабусі..."

Зрозуміло, Ви вже здогадалися, що завдання всіх гравців - придумати те, що буде поставлено в середину - між цими двома фразами. Приготувати начинку для казкового пирога.

Грайте зі своїми дітьми і тоді ні у них, ні у Вас ніколи не виникне питання, чим себе зайняти, коли немає грошей на дорогі і безглузді розваги в торгових центрах.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень