A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Комунальна установа "Пулинський інклюзивно-ресурсний центр" Пулинської селищної ради

Розвиток пам'яті у дітей дошкільного віку: ігри та вправи.

Дата: 06.08.2020 10:59
Кількість переглядів: 346

Коли батьки приділяють велику увагу розвитку пам'яті у дітей дошкільного віку, вони не тільки забезпечують якісну підготовку до школи, але формують інтелектуальний потенціал маленької людини в цілому.

Розвиток пам'яті у дітей: весело і цікаво

Діти 3-7 років засвоюють інформацію мимоволі і вміють відокремлювати те, що їх цікавить від того, що здається їм неважливим. Тому розвивати пам'ять у дошкільнят потрібно так, щоб малюку було цікаво отримувати нову інформацію - в іншому випадку дитина просто «відфільтрує» її як не потрібну.

Розвиток зорової пам'яті у дітей

Для розвитку зорової пам'яті дошкільнику можна запропонувати гру з картинками: покажіть дитині спочатку картинку з річчю, яку він добре знає (машина, дерево, собака) і запропонуйте запам'ятати, що на ній зображено. Після цього покажіть другу картинку того ж предмета, у якого відсутня якась деталь (колесо, крона, ошийник) і попросіть його розповісти, чого не вистачає на зображенні.

Розвиток слухової пам'яті

Для тренування слухової пам'яті ви можете пограти з дитиною в добре відому багатьом з дитинства гру «Снігова куля». Грати в цю гру дуже просто: задайте дитині просте речення ( «Я йду купатися», «У мене є машинка») і додайте з нею до фрази по одному слову ( «... і беру шампунь», «... беру шампунь і мочалку» , «... з колесами» «... і фарами»). Просіть дитину повторювати пропозицію кожен раз з самого початку.

Розвиток логіко-словесної пам'яті

Логіко-словесну пам'ять можна розвинути за допомогою простої вправи. В ході вправи дошкільник повинен зв'язати між собою пари слів, між якими немає очевидного логічного зв'язку (олівець і кіт, яблуко і ворона, кущ і балкон) і попросіть його придумати, як зв'язати ці слова. Запропонуйте скласти невелике оповідання: наприклад, поки дитина малювала, кіт покотив олівець під диван. Навіть просто читаючи з книгу з дитиною або заучуючи віршик, ми також стимулюємо словесно-смислову пам'ять; при цьому не забувайте ставити запитання: «У чому був одягнений герой?», «З ким він зустрівся по дорозі?» і т.п.

Розвиток рухової пам'яті

Серед найефективніших вправ для розвитку м'язової і рухової пам'яті - гра «Роби, як я роблю». Покажіть кілька рухів дитині і попросіть повторити. Потім навпаки - нехай вона покаже вам свої, а ви повторюйте за нею. Вийде і корисно для пам'яті, і дуже забавно!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень