Поради батькам дітей з інтелектуальними порушеннями
Дата: 30.07.2020 15:30
Кількість переглядів: 651
Поради батькам дітей з інтелектуальними порушеннями
-
- Тісна співпраця з фахівцями обізнаними в даній сфері (дефектолог, психолог, психіатр, соціальний педагог) допоможе вам краще зрозуміти вашу дитину, дізнатися більше про порушення інтелектуального розвитку.
- Чим більше ви знаєте, тим краще ви зможете допомогти собі та вашій дитині.
- Заохочуйте вашу дитину до самостійності, доручайте виконувати повсякденну роботу, зважаючи на вік та можливості дитини.
- Наприклад, поливати квіти, чи накривати на стіл, допомагайте вашій дитині опанувати навички самообслуговування. Головне робити це поступово і терпеливо.
- Завжди коментуйте дії дитини і свої. Похваліть, коли вона успішно виконає завдання. Розвивайте здібності вашої дитини, будьте уважними.
- Кожен день дізнавайтеся, що ваша дитина вчила в школі чи садочку, постарайтеся знайти спосіб застосувати ці знання вдома практично.
- Наприклад, з вчителем вивчили нові слова, знайдіть ці слова дома і придумайте гру для дитини, використовуючи ці слова.
- Знайдіть можливість задіяти вашу дитину у гуртках чи спорті, відпочинку, в залежності від її індивідуальних здібностей. Це допоможе вашій дитині розвинути соціальні навички, а також отримати задоволення.
- Спілкування з іншими батьками, діти яких також мають порушення інтелектуального розвитку, сприяє обміну досвідом та емоційній підтримці.
- Беріть активну участь у розробці індивідуальної програми розвитку та індивідуальному навчальному плану вашої дитини в школі, щоб задовольнити потреби вашої дитини. Підтримуйте зв’язок з вчителями вашої дитини.
- Запропонуйте підтримку. Дізнайтеся, як ви можете підтримати навчання вашої дитини вдома.
- На початковій стадії адаптації дитини в новому для неї середовищі (класі, групі) будьте неподалік, але не поруч з нею (при можливості). Дитина не повинна відволікатися на вашу присутність.